Duże wzrosty na USD/JPY


Podczas nieobecności amerykańskich inwestorów, indeksy giełdowe w Polsce zyskiwały wczoraj na sile. Po serii wzrostów dolar amerykański odnotował spadki, podczas gdy ropa niewielkie wzrosty.

Czwartek był dniem wolnym w USA. Tym samym amerykańscy inwestorzy byli nieobecni, co zapowiadało spowolnienie na rynkach. Tak też wyglądała druga połowa dnia – wiele rynków towarowych zostało wcześniej zamkniętych. Na forexie doszło do małej korekty i dolar tracił na sile. Z głównych walut największe wzrosty odnotował funt brytyjski, zyskując do jena 0.95%. Główny rynek, czyli eurodolar, zakończył dzień w okolicy poziomu otwarcia.

W dniu dzisiejszym sesja w USA będzie skrócona. Nie należy zatem spodziewać długotrwałych się fajerwerków. Jeszcze w nocy otrzymaliśmy dane z Japonii gdzie inflacja bazowa wyniosła w październiku -0.4%. Dziś poznamy też dane z polskiego rynku pracy, na którym dotychczas sytuacja kształtowała się pozytywnie. O 15:45 poznamy dane PMI dla amerykańskiego sektora usługowego. Tymczasem już w przyszłym tygodniu będzie miało miejsce spotkanie OPEC i decyzja o ewentualnym ograniczeniu wydobycia ropy.

usdjpy25112016r

Od początku listopada obserwujemy niezwykle dynamiczny trend wzrostowy na USD/JPY. Dolar pokonał zarówno poziom 110 jak też 112. W optymistycznym scenariuszu, wzrosty mogą sięgnąć obszaru 118-120, gdyż dopiero tam znajduje się znaczący opór. Oczywiście wcześniej można oczekiwać korekty. Tutaj wsparcia można próbować szukać przy 110.00.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.