Komentarze dzienne

Eurodolar ponownie na krawędzi

Środa cechowała się mieszanymi nastrojami na rynku walutowym. Podczas gdy euro traciło, pozostali konkurenci dolara zyskiwali. Podobne niezdecydowanie miało miejsce na rynku akcji.

Wydarzeniem dnia była publikacja raportu z ostatniego posiedzenia Fed. Wbrew pozorom nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Oto bowiem kilku członków rady jest pewnych, że podwyżka będzie „niebawem”. Równocześnie zaznaczając, iż potrzebne jest „dalsze umacnianie gospodarki” i ożywienie w inflacji. Zatem nic nowego, bowiem takie nastroje panują wśród inwestorów od dawna. Tak więc wczoraj euro traciło do dolara, podczas gdy funt oraz dolary australijski i nowozelandzki zyskiwały na koniec dnia.

Jak na zawołanie przedstawicieli Fed, dziś publikowane będą informacje dotyczące wzrostu cen. Najpierw jednak dowiemy się, jak kształtowała się inflacja konsumencka w Niemczech. Według prognoz należy spodziewać się nieznacznego wzrostu cen. Podobne oczekiwania formowane są odnośnie danych o cenach importu/exportu z USA- publikacja o 14:30. O tej samej godzinie opublikowane zostaną dane z amerykańskiego rynku pracy – wnioski o zasiłki.

eurusd13102016r

Tymczasem wykres eurodolara nie wygląda najlepiej. Euro zbliżyło się do poziomu wyznaczonego przez ostatni dołek na 1.1. Jeśli tutaj rynek nie utrzyma się, możliwe będą spadki nawet w okolice 1.06. Tam bowiem widoczne jest kolejne wsparcie. Wskaźnik RSI zszedł poniżej poziomu 50, potwierdzając dominację grających na spadki.

Sylwester Majewski

Comments