Tydzień wokół Brexitu


Przedostatni dzień szalonego tygodnia przyniósł kolejne wzrosty na parkietach giełdowych. Tym razem ceny ropy zniżkowały. Rynek metali szlachetnych odnotował niewielkie, dodatnie zmiany.

Zbliżamy się do końca jednego z najbardziej szalonych tygodni w ostatnich latach. Przed referendum przez wiele tygodni na rynku panowała ogromna nerwowość. Podobnie było i w tygodniu po ogłoszeniu wyników. Rynki powinny teraz wracać do swego normalnego trybu, co dla wielu inwestorów będzie zbawienne w skutkach. Wczorajsze dane nadal nie robiły na uczestnikach dużego wrażenia.

Publikacji makroekonomicznych nie zabraknie i dziś. Rozpoczęliśmy danymi z Japonii. Bezrobocie utrzymało się na poziomie 3.2% – pogorszenia nie odnotowano też w przypadku indeksu Tankan dla przemysłu. Dalej królować będą dane dotyczące wartości indeksów PMI. Publikacje te przetoczą się przez całą Europę. Napłyną również i z USA – razem z odczytem indeksu ISM. Dzień zakończymy wystąpieniem szefa oddziału Fed z Cleveland.

eurgbp01072016r

Euro ciągle próbuje powrócić względem GBP do trendu wyznaczonego przez Brexit. Rynek GBP/USD wyraźnie chciałby kontynuować wzrosty. Na chwilę obecną mamy jednak do czynienia z bolesną konsolidacją boczną, tuż przy górnej linii kanału wzrostowego. Wskaźnik RSI co prawda jest w pozytywnym obszarze, jednak jest też blisko obszaru wykupienia. Kluczowym wsparciem będzie tu poziom 0.82. Dopiero wyraźne zejście poniżej – najlepiej połączone z zejściem RSI poniżej 50-mogłoby oznaczać koniec szans na dalsze wzrosty.

Sylwester Majewski

Comments

,

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.