Komentarze dzienne

USD/JPY na linii

Środa przyniosła ożywienie na rynku finansowym. Inwestorzy wyraźnie nabrali werwy po kilku dniach trawienia rezultatu referendum w Wielkiej Brytanii. Dolar znajdował się w defensywie.

Po raz pierwszy od wyniku referendum w sprawie „Brexit” inwestorzy nabrali pewności siebie. Ponownie na sile rosły rynki giełdowe w USA – zapewne odbije się to dziś na zachowaniu parkietów europejskich. Dolar amerykański znajdował się w głębokiej defensywie. Umacniały się ceny zarówno ropy jak też metali. W tym pierwszym przypadku pomogły dane o zapasach paliw. Wśród metali to srebro królowało nad rynkiem złota, zyskując niemal 3%.

Dziś na inwestorów czeka cały szereg publikacji makroekonomicznych. W miarę upływu czasu będą one odgrywały coraz większe znaczenie, kosztem zainteresowania Brexitem. Dziś poznamy dane z Europy o produkcji, sprzedaży detalicznej czy też bezrobociu i inflacji. Z USA napłyną dane o ilości z wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz najnowszy odczyt indeksu Chicago PMI.

usdjpy30062016r

Za sprawą Brexit rynek USD/JPY narysował na wykresie długi, dolny cień. Można założyć, że będzie on wyznaczał okolice w której rynek ma szansę się odbić – jeśli nie odwrócić spadkowy trend. Aktualnie wykres ślizga się po jednej z linii kanału spadkowego. Wszelkie wzrosty napotkają na opór przy 105.00-105.30. Wskaźnik RSI jest mocno wyprzedany ale nie sygnalizuje jeszcze szans na wzrosty.

Sylwester Majewski

Comments