Komentarze dzienne

USD/CAD po przełamaniu

Przez większość dnia dolar ponownie wczoraj dominował- z tych samych powodów co w środę. Wyraźne spadki zawitały na światowe giełdy. Natomiast ceny ropy po wcześniejszych spadkach wróciły na plus.

W dniu wczorajszym inwestorzy ponownie trawili informacje z ostatniego posiedzenia Fed, szykując się na podwyżkę stopy procentowej. Przyczyniły się do tego dane z USA, jak choćby ilość wniosków o zasiłki. Spadek z czternastomiesięcznego szczytu odnotowanego tydzień temu, odebrany został przez inwestorów pozytywnie. Również i indeks wskaźników wyprzedzających odnotował poprawę.

Na kolejne ważne dane trzeba będzie jednak poczekać do przyszłego tygodnia. Dziś na uczestników rynku czeka jedynie szereg mniej ważnych publikacji. Zaliczyć do nich można dane o inflacji producenckiej z Niemiec czy bilans płatniczy dla strefy euro. W USA publikowane będą praktycznie jedynie dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym.

usdcad20052016r

Ostatnie umocnienie dolara potwierdziło aspiracje byków na rynku USD/CAD. Wcześniejsze pokonanie linii trendu spadkowego otworzyło drogę wzrostom, a teraz uzyskało potwierdzenie. Wczorajsze ruchy zostały nieco zahamowane i niewykluczone, iż wrócimy na wsparcie przy 1.30. Kolejne wsparcie mamy dopiero na 1.2750. Wskaźnik RSI pokonał poziom 50 i dopiero powrót w okolice tego poziomu nakreśli miejsce ewentualnego odbicia. W przypadku wzrostów celem będzie poziom 1.35.

Sylwester Majewski

Comments