Komentarze dzienne

Czekając na piątek

Środa przywitała polskich inwestorów zmniejszoną zmiennością na głównych parach walutowych. Tym razem zmiany były znikome. Podobnie było w przypadku cen ropy. Dane z USA zaskoczyły.

Wracający wczoraj pod przedłużonym weekendzie inwestorzy polscy nie załapali się na zmienność, jaka miała jeszcze miejsce dzień wcześniej. Główne rynki oscylowały wokół poziomów otwarcia. Nie pomogły nawet lepsze dane z USA, gdzie indeks ISM dla sektora usług wzrósł do poziomu 55.7 pkt. Wzrosły też zapasy ropy, co chwilowo przełożyło się na wzmożoną zmienność na tym rynku. Na koniec dnia sytuacja ustabilizowała się przy poziomie wcześniejszego zamknięcia.

Słabo wypadł za to raport ADP dotyczący sytuacji na rynku pracy. Według najnowszych danych w USA przybyło jedynie 156 000 nowych miejsc pracy, przy oczekiwaniach rzędu 196 000. Liczby te są istotne, ponieważ w piątek poznamy już dane właściwe, dotyczące ilości miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Dziś będziemy mieli preludium w postaci danych o ilości nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.

eurgbp05052016r

W ciekawym miejscu znalazł się rynek EUR/GBP. Spore odbicie jakie miało ostatnio miejsce blednie jednak w obliczu wcześniejszego ruchu spadkowego. Niejasne jest, czy to jedynie korekta w spadkach, czy realne ich zatrzymanie. W tym pierwszym przypadku czeka nas zejście na 0.76. W drugim test 0.80 lub nawet 0.8150. Wskaźnik RSI daje szansę bykom, utrzymując się ponad poziomem 50.

Sylwester Majewski

Comments