Komentarze dzienne

Funt i decyzja BoE

Wyraźnym umocnieniem dolara zakończył się środowy handel. Europejska waluta traciła na sile, umacniając się jednak do jena. Po wtorkowych wzrostach na rynku ropy nie było śladu.

Motorem do wzrostów na rynku ropy były doniesienia o porozumieniu Rosji i Arabii Saudyjskiej, dotyczącym zamrożenia wydobycia tego surowca. Oczywiście dzień później pojawiły się plotki, podważające wcześniejsze spekulacje. W rezultacie ceny ropy były w defensywie. Dobre nastroje panowały natomiast na parkietach giełdowych. Wzrostami zakończyły się sesje i w Europie, jak też później w USA.

Bank Kanady pozostawił wczoraj stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Dziś decyzję w sprawie wysokości stóp podejmie Bank Anglii. Tu również oczekuje się braku zmian. Jednak w przypadku funta sytuacja jest bardziej napięta w związku ze spekulacjami dotyczącymi Brexit. O 13:00 poznamy też protokół z posiedzenia Banku Anglii. Z USA napłyną tymczasem dane o ilości wniosków dla bezrobotnych.

gbpusd14042016r

W dniu posiedzenia Banku Anglii funt brytyjski zbiera się do spadków. Czy jest to pułapka przekonamy się za kilka godzin. Na chwilę obecną sytuacja jest korzystna dla niedźwiedzi. Kolejne, niższe szczyty potwierdzone są odbiciem się RSI od poziomu 50. Wsparciem jest poziom 1.40, a następnie już tylko 1.38. Dalej jest przepaść. W optymistycznym scenariuszu utrzymana zostanie konsolidacja boczna – chyba nic więcej.

Sylwester Majewski

Comments