Komentarze dzienne

Wszystko w cenach

To był długo oczekiwany dzień. Fed dokonał pierwszej od wielu lat podwyżki stóp procentowych. Eurodolar zakończył dzień na niewielkim minusie. Spadki wróciły na rynek ropy.

Trudno powiedzieć, aby środa była najbardziej oczekiwanym dniem. Inwestorzy czekali na decyzję Fed ale też wszyscy byli przekonani, że do podwyżki dojdzie. Nie mogła więc zaskoczyć rynków. Reakcja rynku walutowego była dość umiarkowana, gdyż wszystko było już w cenach od wielu tygodni. Co dalej? Uczestnicy rynku już zakładają, że kolejna podwyżka stóp będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2016. Można więc oczekiwać kolejnych okresów spekulacji przed następnymi datami posiedzeń Fed.

W cieniu podwyżki przemknęły wczoraj słabsze dane z sektora przemysłowego USA. Równocześnie odnotowano poprawę na rynku budowlanym. Dziś informacje z sektora przemysłowego napłyną z Polski – o godzinie 14:00 poznamy dane o produkcji. Podane zostaną też dane o sprzedaży detalicznej. Za oceanem będą natomiast miał miejsce publikacje z amerykańskiego rynku pracy.

Rynek srebra stanął przed szansą na większe odbicie, zatrzymując się na dolnej linii dużego kanału wzrostowego. Spadki z listopada były na tyle jednostajne, iż jeśli uda się pokonać pierwszy opór, wzrosty mogą szybko wystrzelić w górę. Opór ten zlokalizowany jest na wysokości około 14.50. Jeśli się to uda, rynek może dojść przynajmniej na wysokość 15.60.

Sylwester Majewski

Comments