Rynek USD/PLN przed Fed


Na dzień przed decyzją Fed, rynki pozycjonowały się do ewentualnego ruchu. Euro nieznacznie traciło na sile, podczas gdy dolar amerykański ostatecznie lekko zyskał. Na giełdach w USA odnotowano spadki.
We wtorek rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Fed, którego decyzję poznamy dziś. Powszechnie uważa się, iż na dzisiejszym posiedzeniu nie należy spodziewać się żadnego przełomu. Możliwe jednak, iż inwestorzy odnajdą jakieś nowe wskazówki, dotyczące przyszłości. Grudniowe posiedzenie często wymieniane jest jako te, kiedy to może już dość do pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA
Środa to nie tylko posiedzenie Fed. Decyzją w sprawie wysokości stóp podejmie też bank centralny Nowej Zelandii-powinno to nastąpić o 21:00 naszego czasu, a więc po decyzji Fed. Dziś też poznamy dane o zapasach ropy. Wczorajsze – według API – wykazały wzrost zapasów tego surowca. Natomiast już w piątek będzie miało miejsce kolejne posiedzenie jednego z banków centralnych.

Umocnienie na dolarze znalazło swoje odzwierciedlenie również na wykresie USD/PLN. Od ubiegłego tygodnia złoty osłabia się. Dolar przebił opór zlokalizowany nad 3.80. Potwierdził to w analogiczny sposób wskaźnik RSI. Teoretycznie dolarowi do pokonania został tylko szczyt z marca, na 3.97. Pierwszy opór mamy na 3.92. Jeśli po dzisiejszym posiedzeniu Fed nie nastąpi jakiś dramatyczny odwrót, dolar będzie miał szanse na nowe szczyty.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.