Euro w tarapatach


Długo oczekiwane posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego przyniosło upragnione rezultaty. Euro mocno wczoraj traciło na sile. Główne pary walutowe dynamicznie zmieniały swoją wartość, z korzyścią dla inwestorów.

Europejski Bank Centralny nie zmienił wysokości głównej stopy procentowej. Prezes banku, Mario Draghi, zasugerował jednak, iż jest gotowy użyć różnych narzędzi dalej luzujących politykę monetarną banku. Taka sugestia musiała spowodować wyprzedaż na rynku euro i wzrosty dolara. EBC jako zagrożenia dla inflacji wskazuje sytuację na rynkach surowcowych oraz na rynkach wschodzących. Jakby tego było mało, za oceanem opublikowano całkiem dobre dane z USA, co zwiększa szansę na podwyżki stóp Fed.

W dniu dzisiejszym publikowane dane będą dostępne głównie w godzinach porannych i w Europie. Będą to publikacje indeksów PMI dla sektora usług oraz przemysłu. W tym drugim przypadku dane ogłoszone zostaną też dla USA, o godzinie 15:45. Biorąc pod uwagę niewielką ilość dzisiejszych publikacji, inwestorzy nadal będą trawić i koncentrować się na wczorajszych słowach prezesa EBC.

Po wczorajszych ruchach rynek USD/JPY dał sobie szansę na dalsze wzrosty. Wybicie potwierdza też wskaźnik RSI, który pokonał linię kanału spadkowego Do pełnego potwierdzania sukcesu potrzebne jest jednak wyraźne pokonanie poziomu 121.50. Zamknięcie poniżej 120.00 będzie sygnałem słabości – podobnie jak powrót RSI poniżej poziomu 50.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.