Dziś oczekiwane posiedzenie


Na dzień przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego, euro traciło na sile. Dolar zyskiwał szczególnie mocno względem walut „surowcowych”. Bank Kanady nie zmienił wysokości oprocentowania.

Po decyzji Banku Kanady dolar kanadyjski wyraźnie przyspieszył w trendzie spadkowym. Choć już i wcześniej tracił na wartości. Podobnie jak w przypadku słabnącego dolara australijskiego, zawiniły obawy związane z Chinami. Duże spadki na tamtejszym rynku giełdowym odstraszyły inwestorów od obu walut, tradycyjnie związanych głównie z rynkami surowcowymi na który popyt generują Chiny. Dodatkowo Australia jest bardzo ważnym partnerem handlowym Chin.

Wysokości stóp procentowych nie zmienił też bank centralny Turcji. Główna stopa procentowa pozostała na poziomie 7.5%. Zmian nie oczekuje się również względem Europejskiego Banku Centralnego. Według prognoz, po dzisiejszej decyzji banku główna stopa procentowa pozostanie na poziomie 0.05%. Tymczasem za oceanem poznamy dziś dane dotyczące tamtejszego rynku pracy. Oczekiwany jest wzrost ilości podań o zasiłki dla bezrobotnych do 265 000.

Dolar kanadyjski wyraźnie wczoraj tracił na sile. Rynek USD/CAD odbił się od miejsca, gdzie miał się odbić, między 1.29-1.30. Na ile jest to udana próba zadecyduje determinacja byków już niedługo. Pierwszy opór to 1.33, a na dodatek wskaźnik RSI będzie musiał pokonać swoją linię trendu spadkowego. To będzie kluczowe w układzie tego wykresu. Jeśli linia nie zostanie pokonana, USD wróci tu do spadków. Jeśli nastąpią, to ich celem może być nawet poziom 1.24.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.