Czas decyzji na EUR/PLN


Ogólnym umocnieniem dolara zakończył się wczorajszy dzień. Na sile traciło zarówno euro jak i pozostałe główne waluty, jak też rynek metali. Pogorszenie nastrojów zaobserwowano również na giełdach.

Choć zmiany na rynku były wczoraj ponownie niewielkie, najwięcej z głównych rynków traciły metale. Srebro traciło na koniec dnia blisko 3%. Nieco lepiej wiodło się posiadaczom długich pozycji na złocie, gdzie odnotowano minimalny wzrost na zakończenie sesji. Amerykańskie indeksy giełdowe traciły od 0.19% do 0.64% w przypadku Indeksu Nasdaq. Brak znaczących publikacji makroekonomicznych nie pomagał inwestorom w stworzeniu dobrej atmosfery do handlu.

W przypadku dzisiejszego kalendarza ilość publikacji będzie już nieco większa niż wczoraj. Z Polski napłyną dane o produkcji przemysłowej, natomiast za oceanem królować będą dane o inflacji. Zapoznamy się też z dwoma protokołami z ostatnich posiedzeń banków centralnych – najpierw z Banku Anglii, a następnie z Fed. Ten protokół będzie publikowany o godzinie 20:00.

Rynek EUR/PLN wchodzi w fazę, kiedy to będą musiały być podejmowane ważne decyzje. Z jednej strony zbliżamy się do wsparcia w postaci czerwonej linii kanału wzrostowego. W okolicy 4.15 mogłoby mieć miejsce odbicie. Z drugiej strony mamy za sobą nieudany atak na szczyt z lipca, co sugerowałoby słabość rynku. Jeśli euro wyraźnie spadnie poniżej 4.15, to otwarta może zostać furtka do spadków w okolice 4.05. Analogicznie – bykom potrzebne jest wepchnięcie rynku w okolice poziomu 4.25, aby można było mówić o oddaleniu widma spadków.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.