Ostrożni inwestorzy


Rynki walutowe nie mogły znaleźć wczoraj wspólnego języka. Eurodolar nieco się umocnił, jednak pozostałe główne waluty traciły względem USD. Na giełdy w USA powróciły spadki.

Niezbyt długo trwała radość inwestorów akcyjnych w USA. Indeks Nasdaq, po chwilowym pokonaniu historycznych szczytów, zakończył wczoraj dzień spadkami. Niedługo trwał też optymizm w związku z Grecją. Tym razem inwestorzy wyprzedawali aktywa, uciekając w bezpieczne instrumenty. Dane o amerykańskim PKB pokazały natomiast spadek dynamiki rozwoju o 0.2%, co jednakże było zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. Gorzej od prognoz wypadł indeks instytutu Ifo.

Jeśli chodzi o publikacje makroekonomiczne, to w dniu dzisiejszym będzie ich niewiele. Wyróżnić można jedynie dane o ilości nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z USA. W poprzednim tygodniu odnotowano 267 000 takich wniosków. Poznamy też dane o dochodach i wydatkach amerykanów. W dniu dzisiejszym przemawiać też będzie członek zarządu Fed, Jerome Powell.

Rynek GBP/USD pozostaje rozchwiany. Funt mierzy się z górnym ograniczeniem kanału wzrostowego, zbliżając się do poziomu 1.60. Tam też zlokalizowany jest pierwszy poziomy opór. Jeśli udałoby się go pokonać, to kolejny mamy dopiero na 1.65. Wsparciem dla byków pozostanie obszar 1.55-1.56. Dopiero pokonanie tej bariery wytrąci grającym na zwyżkę argumenty. Wskaźnik RSI utrzymuje się w trendzie wzrostowym, choć jego dynamika chyba słabnie.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.