Silny dolar pomimo Fed


Wtorek należał do dolara. Amerykańska waluta praktycznie przez cały dzień zyskiwała na sile. Wzrosty zagościły też na rynku ropy oraz na parkietach giełdowych. Indeks Nasdaq wspiął się na szczyty.

Indeks spółek sektora technologicznego wspiął się na wysokość poziomu 5163.31 pkt, odnotowując najwyższą wartość w swej historii. Inwestorów cieszyły wczoraj głównie nadzieje na znalezienie porozumienia w Grecji. Za oceanem natomiast odnotowano lepsze dane z rynku nieruchomości. Poprawie uległ też indeks Fed z Richmond, osiągając wartość 6pkt, przy prognozach rzędu 3. Jerome Powell z Fed stwierdził, iż w tym roku można oczekiwać dwóch podwyżek stóp procentowych, o ile utrzymają się dobre dane z gospodarki.

Bank Centralny Turcji nie zmienił wczoraj wysokości stóp procentowych, pozostawiając główną stopę na poziomie 7.5%. Na Węgrzech natomiast stopy obcięto do wysokości 1.5%, co było zgodne z oczekiwaniami. Dziś w centrum uwagi inwestorów będą dane PKB z amerykańskiej gospodarki, publikowane o 14:30. W godzinach porannych poznamy natomiast wartość Indeksu IFO z Niemiec.

Rynek srebra od grudnia 2014 trwa w konsolidacji bocznej. Od góry ogranicza ją obszar 17.30-17.60, a od dołu poziom 15.50. Jeśli ująć tę konsolidację ramami linii trendu, to właśnie mamy do czynienia z próbą wybicia dołem. Nie przesądza to o niczym, jednak dla dobra byków wskazany byłby szybki powrót ponad 16.30. Wskaźnik RSI zaczyna sprzyjać grającym na spadki. Do rozstrzygnięć na tym rynku jeszcze daleko, więc handel długoterminowy nie jest wskazany, dopóki nie zobaczymy mocnego wybicia w jedną ze stron.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.