Komentarze dzienne

Rośnie dolar, rośnie poparcie

Nerwowa atmosfera z ubiegłego tygodnia nie znalazła odwzorowania we wczorajszym handlu. Przyczyniły się do tego święta. Euro generalnie traciło na sile, choć zmiany były małe, a rynki poruszały się w wąskim przedziale cen.

Poniedziałek był dniem świątecznym zarówno w USA jak i w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Nieczynne były giełdy u naszych zachodnich sąsiadów, jak też w USA. Zmiany na rynku walutowym był jednak niewielkie i dało się wyczuć atmosferę wyczekiwania. Ceny ropy rosły, choć tu również zakres zmian był minimalny. Wzrosty widoczne były też na rynkach metali. Złoto podrożało o 0.14%, ale miedź już o 1.18%.

Dziś kalendarz makroekonomiczny będzie dużo bogatszy, z czego zadowoleni powinni być powracający na rynek inwestorzy. Z USA napłyną dziś dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz dane z rynku nieruchomości. O 15:45 poznamy wartość indeksu PMI dla sektora usług. Kwadrans później napłyną na rynek najnowsze dane dotyczące zaufania konsumentów w USA.

Dziś od rana dolar mocno zyskuje na całym froncie. W przypadku wykresu NZD/USD widzimy, iż narasta tendencja spadkowa dla NZD. Linia trendu na wykresie RSI została pokonana, a sam wskaźnik zszedł poniżej poziomu 50. Otwiera się droga do pokaźnych spadków. Sytuacja na tej parze odzwierciedla jednak nastroje na innych rynkach, więc widmo spadków wisi też nad euro, dolarem australijskim i funtem. Najbliższy opór mamy przy 0.74. Cel potencjalnych spadków to nawet 0.70.

Sylwester Majewski

Comments