Posiedzenia banków i raporty


Wtorkowy handel obracał się wokół dwóch wydarzeń – danych makroekonomicznych z Europy oraz politycznych doniesień z Japonii. Pewne znaczenie miały też wyniki spółek w USA, windujące indeksy giełdowe na nowe szczyty.

Dużym zaskoczeniem dla rynku była publikacja indeksu ZEW z Niemiec. Jak się okazało, indeks nastrojów wzrósł do poziomu 11.5 pkt, podczas gdy analitycy oczekiwali wzrostu jedynie do wartości 0.5 pkt. Poprawa nastrojów za naszą zachodnią granicą przyczyniła się do wzrostów na rynku euro. W Japonii tymczasem zapowiedziano przedterminowe wybory. Rynek USD/JPY próbował ataku na poziom 117.00, czekając na poranne posiedzenie banku centralnego.

Poranek rozpoczynamy komunikatem po posiedzeniu Banku Japonii. Główne parametry polityki nie zostały zmienione O 10:30 poznamy natomiast protokół z ostatniego posiedzenia Banku Anglii. Analogiczny protokół poznamy też o godzinie 20:00 – tym razem jednak z ostatniego posiedzenia Fed. Dzień może być więc nerwowy.

Nie czekając na Bank Anglii funt dalej mocno traci. Wykres GBP/USD zszedł poniżej poziomu 1.57 i zmierza w kierunku 1.55. W dłuższym horyzoncie czasowym droga otwarta jest nawet na 1.50. Sytuację byków nieco poprawia wskaźnik RSI, który jako mocno wyprzedany sygnalizuje możliwość wyczerpywania się dynamiki spadków z ostatnich dni. Wiele namieszać tu może wieczorny raport z ostatniego posiedzenia Fed, który może dotknąć wszystkie pary z dolarem amerykańskim.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.