Rynek USD/PLN dalej zyskuje


Poniedziałek przynosi nieznaczne spowolnienie na rynku dolara. W ubiegłym tygodniu amerykańska waluta powróciła do wzrostów, zyskując względem większości głównych walut. Dość podobnie było wczoraj.

Choć euro zyskało wczoraj na zamknięciu do dolara, to jednak amerykańska waluta wyraźnie zyskiwała względem wielu pozostałych walut, szczególnie tych „towarowych” jak AUD. Tracił NZD oraz rubel. Rosyjski indeks RTS stracił w piątek na zamknięciu 1.65%, a wczoraj niedźwiedzie dołożyły kolejne 2.5% spadków na zamknięciu. Do trudnej sytuacji w Rosji doszły w poniedziałek protesty w Hong Kongu – inwestorzy obawiają się reakcji Chin, a także wpływu tych zdarzeń na ich oraz światową gospodarkę.

Czy wydarzenia geopolityczne będą w stanie oddziaływać ponad ekonomią? Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest naprawdę napięty. Wśród publikacji będziemy mieć aktualną stopę bezrobocia w Niemczech jak też całej strefie euro. Z USA tymczasem napłyną o godzinie 15:00 dane o tamtejszym rynku nieruchomości. S&P/Case-Shiller powinien odnotować wynik na poziomie 7.5%.

Tymczasem rynek USD/PLN szturmuje opór na wysokości 3.30. Tak duży i dynamiczny trend jest pochodną długiej konsolidacji, jaka miała miejsce w obszarze 3.0-3.15 od listopada ubiegłego roku. Wsparciem będą teraz okolice poziomu 3.25. Dolar teoretycznie ma szansę na wzrosty nawet w rejony oporu przy 3.35-3.40. Wskaźnik RSI jest mocno wykupiony więc wcześniej przydałaby się jakaś korekta. Spadek poniżej 3.20 byłby negatywnym znakiem dla byków.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.