Kolejny triumf dolara


Ubiegły tydzień był kolejnym z rzędu, kiedy to odnotowano zwyżki dolara względem euro. Dobra passa amerykańskiej waluty może się utrzymać w nadchodzących dniach. Sprzyjać temu będzie kalendarz makroekonomiczny.

Dobra atmosfera na rynku dolara może utrzymać się do środy. Wtedy to poznamy decyzję Fed w sprawie wysokości stóp procentowych. Inwestorzy oczekiwać będą wskazówek co do tego, jak długo stopy procentowe pozostaną niskie. Poprawiająca się w USA sytuacja gospodarcza wzmaga oczekiwania na zmianę polityki Fed, stwarzając wręcz pewną presję na podwyżki stóp. Za nami już dziewiąty tygodniowy spadek na rynku eurodolara.

Choć dziś publikacji makroekonomicznych będzie niewiele, warto zwrócić uwagę na dwie publikowane w USA – indeksu Empire State oraz najnowszych danych o produkcji przemysłowej. W piątek publikowane dane o sprzedaży detalicznej i nastrojach okazały się bowiem dobre. Sprzedaż wzrosła w ujęciu miesięcznym o 0.5%, a indeks nastrojów wzrósł do poziomu 84.6 punktów.Nie tylko eurodolar znajduje się w opałach – w ostatnich dniach również i rynek AUD/USD mocno tracił na sile. Dolar australijski dosłownie „wysypał” się z konsolidacji bocznej rozpoczętej w kwietniu. Najbliższym, logicznym wsparciem będzie teraz obszar 0.88-0.90. Tutaj rynek ma szansę wyhamować spadki. Jednak do zakończenia trendu spadkowego daleka droga. Wskaźnik RSI znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym i dopóki nie pokona linii spadkowej, nie ma co liczyć nawet na trend boczny.


Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.