Komentarze dzienne

Myślami już przy Fed

Przy względnym spokoju na rynkach walutowych, we wtorek na rynkach giełdowych zagościły spadki. Na sile wyraźnie też tracił rynek ropy. Osłabieniu uległy również i pozostałe rynki energii.

Po poniedziałkowym biciu rekordów na rynku SP500, wczoraj przyszła kolei na ochłoniecie. Podjęta próba pokonania szczytów nie powiodła się, do czego przyczyniły się publikowane dane. Zarówno wyniki z rynku nieruchomości, jak i wartość indeksu zaufania konsumentów oraz indeksu Fed z Richmond były niższe od prognoz. W przypadku tego ostatniego wskaźnika najnowszy odczyt wyniósł jedynie -6pkt. Prognozy oczekiwały wyniku na poziomie 12 pkt.

Za najważniejsze dane dzisiejszego dnia uznać trzeba poranną publikację z Wielkiej Brytanii. O 10:30 poznamy wartość PKB za IV kwartał. Co prawda o 16:00 poznamy kolejne dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, jednak myślami inwestorzy będą już przy jutrzejszej publikacji półrocznego raportu Fed. Tymczasem wystąpienia szefa Fed z Bostonu można spodziewać się jednak jeszcze dziś.

Rynek USD/CHF znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym. Pojawiła się jednak okazja do jego nadgryzienia. Wskaźnik RSI znajduje się w miejscu, z którego może nastąpić albo przebicie w górę i zakwestionowanie dynamiki spadków w krótkim horyzoncie czasowym albo odbicie i dalsze osuwanie się. W pierwszym przypadku opory mamy od razu na 0.90 i 0.91. Wsparcie znajduje się w okolicy wysokości 0.88.

Sylwester Majewski

Comments