Spokój przed Fed


Wtorek upłynął inwestorom w spokojnej atmosferze. Początkowe umocnienie dolara szybko uległo zakończeniu. W ujęciu dziennym sesja zakończyła się na większości par walutowych jedynie kosmetycznymi zmianami.

Wbrew moim wcześniejszym przypuszczeniom, wtorkowy handel przebiegał jednak w spokojnej atmosferze. Widoczna była niechęć do zajmowania pozycji oraz klimat wyczekiwania. W opinii większości analityków nie ma mowy o zwijaniu programu QE3 już na dzisiejszym posiedzeniu. Inwestorzy z pewnością jednak będą doszukiwać się w komunikacie Fed wskazówek, co do dalszych jego poczynań w tym zakresie. Niektórzy uważają, iż Fed zaktualizuje też swoje prognozy makroekonomiczne.

Komunikat Fed po posiedzeniu oraz projekcje makroekonomiczne będą miały miejsce o godzinie 20:00 polskiego czasu. Do tego momentu nerwowość rynku powinna jednak wzrastać. Po drodze czeka nas jeszcze kilka istotnych publikacji makroekonomicznych z Europy, w tym protokół z ostatniego posiedzenia Banku Anglii. Z USA napłyną natomiast dane z rynku nieruchomości oraz odczyt indeksu PMI.

Dziś dla odmiany zajmiemy się rynkiem kapitałowym. Indeks SP500 po kilku dniach niewielkich spadków próbuje odbić się od dolnej linii kanału wzrostowego. Kanał ten jednak już wcześniej wykreował alternatywną linię, która znajduje się jeszcze niżej – aktualnie w okolicach poziomu 1700. Tam też mamy wsparcie na 1730 i byłoby to dobre miejsce do odbicia. Wskaźnik RSI schodzi poniżej wartości 50, ale w tak silnym trendzie wzrostowym zazwyczaj były to okazje do zajmowania długich pozycji. Czekamy zatem na reakcje po Fed.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.