Powrót AUD/USD do wsparcia


Publikacje makroekonomiczne odegrały w czwartek dużą rolę na rynku. Tym razem dolar umacniał się kosztem euro. Ponownie na sile traciły rynki giełdowe. Poważne spadki dotknęły też rynki metali.

Wczorajsze dane o produkcji przemysłowej w strefie euro nie zrobiłyby może większego wrażenia na rynku, gdyby nie późniejsza publikacja z USA. Na gorsze dane z Europy nałożył się bowiem wzrost sprzedaży detalicznej za oceanem– niewielki, jednak wystarczający do tego, aby odżyły spekulacje na temat przyszłej polityki Fed. Szala przechyliła się więc ponownie na korzyść oczekujących zwijania programu QE3, na skutek poprawy w amerykańskiej gospodarce.

Dziś poza danymi zza oceanu o inflacji, okazji do dalszych spekulacji nie będzie wiele. Dla polskich inwestorów istotne mogą być publikowane dziś dane z rodzimego rynku – o inflacji i bilansie płatniczym. Sam jednak fakt kończenia się ostatniego tygodnia przed posiedzeniem Fed, może już działać nerwowo na rynki.

Do dużych spadków doszło wczoraj na rynku dolara australijskiego. Rynek AUD/USD testuje więc dziś wsparcie i minima z przełomu sierpnia oraz września – w okolicach poziomu 0.89. Wskaźnik RSI ślizga się już po dnie, więc dalsze spadki na tym rynku, w tym momencie, wydają się mniej prawdopodobne niż odbicie. Niczego jednak nie można być pewnym. Pierwszy opór mamy na 0.9150, a kolejny dopiero przed 0.9500. Rozwój sytuacji na tej parze będziemy zapewne obserwować dopiero w przyszłym tygodniu.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.