Cisza po burzy


Niewielkie zmiany na rynku walutowym oraz nieco więcej ruchu na rynkach towarowych. Tak w skrócie wyglądał wczorajszy dzień. Tracił rynek ropy, podczas gdy umocnieniu uległy rynki metali.

Po tak zmiennym okresie handlu, z jakim mieliśmy do czynienia w ubiegłym tygodniu na rynku forex, wczorajszy dzień skazany był na marazm. Zazwyczaj tak dynamiczne zmiany wymagają czasu, potrzebnego do zajęcia nowych pozycji, „przeczyszczonych” dynamicznymi zmianami z poprzednich dni. Publikowane informacje ze strefy euro i samych Niemiec nie zachwyciły – index Sentix(EU) i produkcja przemysłowa(DE) były poniżej oczekiwań analityków. W USA nie publikowano ważnych danych, jednak James Bullard, szef Fed z St. Louis, przyznał, iż prawdopodobieństwo cięcia QE3 wzrasta. Przypomnijmy – w przyszłym tygodniu mamy posiedzenie Fed.

Wtorkową sesję rozpoczynamy serią danych z Chin. Dowiadujemy się z nich, iż choć produkcja przemysłowa nieznacznie spadła, to jednak wzrostowi uległa sprzedaż detaliczna – do 13.7%, z 13.3%. Reszta dzisiejszego dnia będzie wolna od znaczących publikacji. Na godzinę 13:00 zaplanowano natomiast wystąpienie szefa EBC, Mario Draghiego, na co warto zwrócić uwagę.

Po dynamicznych wzrostach z października, rynek USD/JPY uległ zawiedzeniu, w pobliżu oporu na 103.50. Wskaźnik RSI znajduje się w obszarze wykupienia, więc jeśli nie nastąpią szybko wzrosty, to rynek może osunąć się pod własnym ciężarem. Wsparcia mamy na 101.50, 100 oraz na 97.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.