AUD/USD blisko zmiany


Na dzień przed decyzją i komunikatem Fed, rynki walutowe dokonały pierwszych wyłamań. Dolar po początkowym spadku odrobił całość wtorkowych strat. Tracił rynek ropy, a zyskiwały amerykańskie parkiety giełdowe.

Wielu analityków tłumaczy wczorajsze zawirowania na dolarze faktem, iż dalsze utrzymanie programu QE3 zostało już wcześniej zdyskontowane w cenach. Ostatnie dane z USA nie dają nadziei na szybką zmianę polityki Fed. Choćby wczorajsze odczyty dotyczące zaufania tamtejszych konsumentów – według najnowszych danych, spadło ono do poziomu 71.2, przy oczekiwaniach rzędu 75. Jakby na to nie patrzeć, pozycjonowanie przed dzisiejszym komunikatem zostało już rozpoczęte.

Ze względu na zmianę czasu w Polsce, decyzja Fed będzie opublikowana o 19:00 naszego czasu. Oczywiście ruchów wyprzedzających będzie można spodziewać się już wcześniej. Jednym z pretekstów może być na pewno wartość raportu ADP z amerykańskiego rynku pracy – dane publikowane będą o 13:15. Raport ten często jest dobrym prognostykiem przed danymi Nonfarm Payrolls. Dwie godziny po Fed swoją decyzję ogłoszą też władze monetarne w Nowej Zelandii.

Dolarem nowozelandzkim zajmowaliśmy się kilka dni temu, więc dziś wrócimy do pary AUD/USD. Najciekawsze na tym wykresie jest to, iż wskaźnik RSI znalazł się w punkcie krytycznym – dotyka zarówno poziomu 50 jak też linii trendu wzrostowego. Może się tylko odbić lub załamać. W pierwszym przypadku dolar australijski stanie przed szansą ataku na ostatnie szczyty – za wcześnie wyrokować czy wykorzystałby szansę. W drugim wypadku, z nadziejami na wzrosty trzeba będzie się rozstać, a rynek wróci zapewne w okolice poziomu 0.92.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.