Euro zbliża się do oporu


Pierwszy dzień nowego tygodnia nie przyniósł dużych zmian na rynkach. Jedynie kontrakty na ropę Brent zyskiwały dość wyraźnie – o ponad 2%. Jednak już dziś rozpoczyna się seria decyzji banków centralnych.

Za wzrost cen na rynku ropy odpowiada spadek eksportu tego surowca z Libii. Na rynku walutowym było jeszcze spokojnie, choć to się będzie zmieniać im bliżej będzie środowego posiedzenia Fed. W tym kontekście ciekawie przedstawia się ankieta, wedle której 60% z pytanych inwestorów spodziewa się w 2014 kolejnej, trzeciej rundy LTRO ze strony Europejskiego Banku Centralnego. Czy zatem dolar jednak się wybroni, a tracić będzie euro?

Jednym z bardziej oczekiwanych wydarzeń była wczoraj publikacja wyników Apple – te okazały się lepsze od prognoz rynkowych. Dziś publikacji makroekonomicznych będzie już więcej. Zaczęliśmy od danych z Japonii, gdzie odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej o 3.1%, powyżej oczekiwań. Przed nami jeszcze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz indeks, obrazujący zaufanie tamtejszych konsumentów.

Do pierwszego oporu zbliża się rynek EUR/GBP. Para ma przed sobą górną linię kanału spadkowego oraz opór, w obszarze 0.8615-0.8650. Pierwsza w tych barier może zostać naruszona. Jeśli druga z nich zostanie pokonana, to oznaczałoby możliwość ruchu na 0.88. Wskaźnik RSI wspina się do góry wzdłuż cienkiej linii wzrostowej i łatwo tu o jego załamanie. Pierwsze, poważne wsparcie mamy przy poziomie 0.84.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.