Okazja na rynku ropy?


Wczorajszy dzień był typowym odpoczynkiem, po cechującym się dużą zmiennością poprzednim tygodniu. Główne pary walutowe poruszały się w wąskim przedziale cen. Niewielkie zmiany odnotowano też na rynku akcji w USA – w Polsce giełda natomiast mocno zyskiwała.

Poniedziałki często bywają właśnie takie – czyli niemal nudne. Dzieje się tak zazwyczaj po zmiennym tygodniu, kiedy inwestorzy chcą odpocząć i podliczyć straty/zyski. Tak też było i wczoraj. Na tym tle korzystnie wypadł rodzimy rynek giełdowy, który należał do najsilniejszych w regionie. Indeks WIG20 zyskiwał na zamknięciu 2.8%. Lepszy był tylko główny indeks dla giełdy tureckiej.

Jak wspominałem wczoraj, dzisiejszy dzień będzie jednym z ciekawszych w całym tygodniu, jeśli chodzi o publikacje makroekonomiczne. Najważniejsze będą dane o ilości nowych miejsc pracy w sektorze pozarolnicznym w USA(14:30). Dane z rynku pracy poznamy też w przypadku polskiego rynku – na godzinę 10:00 zaplanowano publikację dotyczącą stopy bezrobocia w Polsce. Rynek spodziewa się jej na poziomie 13%. Sezon letni już za nami, więc wszelkie spadki bezrobocia należałoby uznać za nadzwyczaj pozytywne zdarzenie.

W ciekawej sytuacji technicznej znajduje się rynek ropy. Wykres zmierza w kierunku wsparcia w obszarze 97-98. Tam też biegnie dolna linia kanału wzrostowego i całość sprawia wrażenie idealnej okazji do odbicia. Wygląda to być może nawet zbyt dobrze, więc należy uważać, aby nie okazała się to pułapka. Do szczęścia bykom potrzebne będzie jeszcze pokonanie linii spadkowej na wykresie RSI. Kolejne wsparcie dopiero w okolicach wysokości 94.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.