Analiza skuteczności – 2009


Przedstawiam krótką analizę porównawczą, moich miesięcznych komentarzy. Wielu czytelników prosiło o takie zestawienie, więc poniżej publikuje je – na początek dla 2009 roku.

Obok oryginalnego wykresu z tamtego czasu, dodałem aktualny wykres, pokazujący jakie zmiany zaszły od tamtej pory. W niebieskich elipsach typowane były „obszary prawdopodobieństwa”, czyli miejsca gdzie rynek powinien był według mnie dotrzeć.

Z analizy wynika, iż na 23 zamieszczone pary, w 5 przypadkach prognozy się nie sprawdziły. To oznacza, iż skuteczność analiz w 2009 roku wyniosła 78%. Miejmy nadzieję, iż wynik za 2010 będzie jeszcze lepszy, czego życzę sobie i wszystkim naszym czytelnikom!

Sylwester Majewski

Comments

  1. #1 by Mateusz on Sierpień 29th, 2010

    Przyznam, ze nie bardzo rozumiem, na lewym wykresie sa przewaznie 2 elipsy (ponizej i powyżej bieżącej ceny) więc było bardzo prawdopodobne że wykres dotrze, do którejś z nich. Pytanie do której.

  2. #2 by Sylwester Majewski on Sierpień 30th, 2010

    Jeśli myślimy o tych samych elipsach, to jedna z nich jest przeważnie „ograniczeniem”(bufor bezpieczeństwa/wsparcie itp) a druga jest obszarem docelowym. Pierwszą z elips można uważać za coś na kształt „stopu” – po przekroczeniu jej obszaru prognoza zazwyczaj powinna zostać uznana za nieudaną 🙂

    Poza tym w analizach zazwyczaj jest napisane wszystko. Te rysunki to zbiór samych wykresów z całego 2009 roku. Pozdrawiam!

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.