Złotówka w opałach


W cieniu geopolitycznych przepychanek w sprawie przyszłości Syrii, rynki zwróciły się w czwartek choć na chwilę w stronę ekonomii. Lepsze dane z USA pozwoliły wywindować dolara na nowe szczyty.

Według wczorajszych publikacji, amerykański PKB rósł w drugim kwartale tego roku o 2.5%. To lepiej niż prognozowane 2.2% i jest to najwyższy odczyt od Q3 2012. Dobre dane pozwoliły inwestorom na chwilę zapomnieć o Syrii. Odżyły spekulacje na temat przyszłości programu QE3. Według niektórych plotek, program QE3 mógłby zacząć być zwijany już teraz, na wrześniowym posiedzeniu Fed. To oczywiście byłaby sytuacja korzystna dla wartości dolara.

Publikacji makroekonomicznych nie będzie brakować również i dziś. Otrzymamy więc serię danych z Europy – w tym informacje o panujących nastrojach na starym kontynencie. Przed 16:00 poznamy natomiast wartość indeksu Chicago PMI oraz Uniwersytetu Michigan. W pierwszym przypadku oczekuje się poprawy, a w drugim pogorszenia nastrojów.

Ostatnie osłabienie złotówki postawiło rynek EUR/PLN przed szansą na powrót do trendu wzrostowego. Jedynym problemem jest teraz poziom 4.30. Jego pokonanie otworzy drogę na 4.35, a może i znacznie wyżej. Zmianę potwierdza też wskaźnik RSI, który wyłamał się z trendu spadkowego i powrócił ponad poziom 50. Wsparcia mamy na poziomach 4.25 oraz 4.20.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.