Plotki wokół QE3


Rynki walutowe rozpoczęły wczoraj pozycjonowanie przed dzisiejszym raportem z ostatniego posiedzenia Fed. Dolar amerykański tracił na wartości. Serię spadków przerwały natomiast giełdy w USA. Umocnieniu uległa złotówka.

Dzisiejszy raport z ostatniego posiedzenia Fed będzie wydarzeniem tygodnia. Od dłuższego czasu toczą się spory o to, kiedy program QE3 zacznie być „zwijany”. Pojawiają się różne teorie, łącznie z obawami o możliwe podwyżki stóp procentowych w USA. Tym bardziej dzisiejszy raport będzie śledzony z uwagą. Im bliżej do końca QE3, tym gorzej wpłynie to na amerykańskie giełdy ale za to lepiej na dolara.

Pomimo braku dużej ilości danych makro, odnotować należy wczorajszą publikację z rynku polskiego. Według najnowszych danych produkcja przemysłowa wzrosła w lipcu o 6.3%, przy oczekiwaniach rzędu 5.1%. Główna stopa procentowa w Turcji nie została zmieniona na wczorajszy posiedzeniu Centralnego Banku Turcji.

Pomimo wczorajszego umocnienia złotówki, znajduje się ona w ostatnich dniach w defensywie. Na wykresie EUR/PLN widzimy, iż euro próbuje się bronić przed dalszymi spadkami. Po naruszeniu poziomu 4.20 doszło do wyraźnego odbicia. Rynek musi pokonać poziom 4.2650 aby byki mogły myśleć o dalszych wzrostach. Wskaźnik RSI pokonał linię trendu spadkowego sugerując, iż dalsze spadki nie muszą mieć miejsca. Wsparciem naturalnie pozostaje poziom 4.20.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.