Sytuacja makro ciągle niejasna


Piątek zakończył tydzień, w centrum którego były dane makroekonomiczne. Ostatni dzień tygodnia przyniósł nieznaczne umocnienie dolara, którzy przez cały tydzień jednak tracił. Wyraźne spadki dotknęły też amerykańskie indeksy giełdowe.

Większość z publikowanych wyników świadczyła korzystnie o największej gospodarce świata. Dlatego też, na rynek powróciły spekulacje dotyczące zakończenia programu QE3 Fed. Pod koniec tygodnia pojawiły się też lepsze dane z Europy, co może tłumaczyć relatywnie lepsze zachowanie parkietów na kontynencie. Sam piątek przyniósł już mocno gorsze dane z USA, gdzie zaufanie konsumentów mierzone indeksem Uniwersytetu Michigan spadło do poziomu 80 pkt, przy oczekiwaniach rzędu 85.5 pkt.

W tym tygodniu uwagę inwestorów najmocniej przykuwać będą zapewne dwa wydarzenia – środowa publikacja raportu z ostatniego posiedzenia Fed oraz rozpoczynające się w piątek sympozjum w Jackson Hole, na którym spotkają się najważniejsi bankierzy. Można przypuszczać, iż każdy komentarz dotyczące końca QE3 będzie działał mocno na wyobraźnię inwestorów. Dzisiejszy dzień będzie natomiast wolny od ważnych publikacji makroekonomicznych.

Tymczasem rynek AUD/USD technicznie ciągle jest w trendzie spadkowym. Aby sytuacja uległa zmianie potrzebne jest pokonanie poziomu 0.93, a najlepiej 0.9350. Jeśli się to nie uda, dolar australijski po raz kolejny będzie szukał swego dna. Aktualne wsparcia to poziomy 0.90 i .08850.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.