Komentarze dzienne

Ciekawy tydzień przed nami

Środek wakacji przynosi nam jeden z ciekawszych tygodni w ostatnim czasie. Inwestorów czeka zarówno posiedzenie Fed, które kończy się w środę, jak też szereg publikacji makroekonomicznych.

Choć dzisiejszy dzień będzie należał do luźniejszych pod względem danych, to już jutro zacznie się ich prawdziwy wysyp. Zaczniemy od publikacji z Japonii, gdzie rządząca partia umocniła niedawno swą pozycję. Inwestorzy oczekują, iż ułatwi to wprowadzanie zmian w Japonii a oznaki ożywienia będzie widać dość szybko. Oprócz tego czekają nas dane z eurolandu, obrazujące aktualne nastroje. Nieco później poznamy analogiczne dane o nastrojach z rynku amerykańskiego.

Środa to naturalnie ostatni dzień posiedzenia FED(fomc). Sytuacja wokół polityki monetarnej i programu QE3 nadal może generować spore emocje. Te z pewnością zostaną podgrzane i w czwartek i w piątek. W ostatnim dniu tygodnia poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy, w tym te o ilości nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Jak pamiętamy, sytuacja na rynku jest według zapowiedzi Fed najważniejszym z czynników, rzutujących na przyszłą politykę monetarną w USA.

Sylwester Majewski

Comments