Obawy inwestorów zmalały


Podczas gdy na świecie obawy o szybkie zakończenie QE3 nieco zmalały, windując amerykańskie parkiety, polska giełda traciła wczoraj 3% na zamknięciu. Po raz kolejny spadki dotknęły rynki metali. Nieco spokojniej było na rynku walutowym.

Dane jakie napłynęły wczoraj z USA, szczególnie te z rynku nieruchomości, nie odbiegały od prognoz rynkowych. Ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadła do poziomu 346 000. Uczestnicy rynku zdają się już nie przejmować tak bardzo tym, czy gospodarka USA da sobie radę bez stymulowania ze strony Fed i programu QE3. W Polsce tymczasem niedługo trwała radość z środowego opanowania spadków, gdyż już wczoraj sięgnęły one 3%.

Dzisiejszy dzień będzie pełen publikacji makroekonomicznych. O godzinie 11:00 i 12:00 poznamy dane o inflacji we Włoszech. Dużo ważniejsze będą jednak informacje z rynku amerykańskiego. Na godzinę 15:45 zaplanowano publikację indeksu Chicago PMI, a dziesięć minut później odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan.

Na wykresach tymczasem nie widać końca spadków na AUD/USD. Od strony technicznej, o zakończeniu trendu spadkowego będzie można mówić dopiero po pokonaniu obszaru widocznego w okolicy 97.50 a 98.50. Próby odbicia podejmowane są choćby i teraz, jednak nie widać na wykresie nawet jednego elementu, mogącego sugerować naruszenie przewagi niedźwiedzi. Najbliższe wsparcie to okolice 0.91-0.9150.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.