Nerwowo na rynku ropy


Poniedziałek przyniósł uspokojenie nastrojów na rynkach. Główne pary walutowe z eurodolarem na czele, odnotowały niewielkie zmiany względem piątkowych zamknięć. Po raz kolejny traciły natomiast amerykańskie giełdy.

Brak znaczących publikacji makroekonomicznych był jedną z przyczyny wczorajszego wyciszenia. Po tak dużych zmianach jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu, uspokojenie wydaje się logiczną konsekwencją. Jak długo potrwa? Według ankiety Reutersa większość ankietowanych jest zdania, iż redukcja QE3 nastąpi w tym roku, przy czym niemal połowa uważa, że stanie się to już przed wrześniem. Równocześnie Kocherlakota, szef Fed z Minneapolis, stwierdził w swym oświadczeniu, iż Fed powinien utrzymywać QE3 dopóki bezrobocie w USA nie spadnie poniżej 7%.

Tak jak wczoraj danych było mało, tak dziś rozpocznie się ich wysyp. O godzinie 10:00 napłyną na rynek dane o sprzedaży i bezrobociu w Polsce. Będą to ważne informacje dla polskich inwestorów. Godzina 14:30, 15:00 i 16:00 to publikacje z USA, a wśród nich dobra trwałego użytku, dane z rynku nieruchomości oraz indeks zaufania konsumentów Conference Board.

Coraz większa nerwowość panuje na rynku ropy. Po ataku na szczyty rynek nie zdołał utrzymać się blisko poziomu 100 i zszedł na wysokość 93-94. Taką sytuację można próbować uważać za formę odrzucenia trendu wzrostowego, choć nie można mieć pewności-znajdujemy się ciągle ponad obszarem wsparcia(92-94). Jeśli nie nastąpi szybki atak na poziom 100, to będzie można się spodziewać zejścia w okolice 91-92, gdzie znajdują się kolejne wsparcia i gdzie biegnie dolna linia kanału wzrostowego.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.