Mocne odbicie na USD/PLN


Długo wyczekiwane posiedzenie Fed wywróciło rynkami w ostatnich dniach. Ubiegły tydzień zakończył się umocnieniem dolara i spadkami na rynku akcji. Mocno traciły też na wartości rynki metali.

Choć piątek stanowił swego rodzaju odreagowanie, to nie da się ukryć, iż środowe i czwartkowe zawirowania mocno wpłynęły na rynki. Nie jest wykluczone, iż coraz więcej uczestników rynku będzie chciało teraz wprowadzać zmiany do składu swych portfeli. To natomiast może oznaczać kolejne, nerwowe ruchy. Wszelkie dobre dane z amerykańskiej gospodarki, będą tylko utwierdzać inwestorów w przekonaniu, że kurek z pieniędzmi Fed zakręcany będzie już w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Pod względem publikacji makroekonomicznych, dzisiejszy dzień powinien być spokojny. Oprócz wystąpienia szefa Fed z Dallas nic ciekawego wydarzyć się nie powinno. Jednak już jutro opublikowane zostaną dane z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz wartość Fed Index z Richmond. Dowiemy się też, jak według indeksu Conference Board kształtują się nastroje konsumentów w USA.

Rynek USD/PLN idealnie wykorzystał okazję o jakiej pisałem 18 czerwca. Odbicie przerosło nawet moje oczekiwania, gdyż pokonany został zarówno poziom 3.25 jak też 3.30. Oporem głównym jest teraz wysokość 3.35. Jeśli trend wzrostowy ma być kontynuowany, to ewentualna korekta nie powinna zejść poniżej 3.25. Wskaźnik RSI sugeruje raczej trend boczny, jednak niczego nie można być pewnym. Pokonanie wspomnianego oporu otworzy drogę ku 3.5.

Sylwester Majewski

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.