Dolar czeka na rozstrzygnięcie


Lepsze od prognoz dane z USA nie przekonały do końca inwestorów. Zbliżające się posiedzenie Fed wciąż budzi obawy. Amerykańskie giełdy zakończyły dzień na plusach, natomiast na rynku walutowym nie widać było nerwowości.

Indeks NY Empire state, badający aktywność gospodarczą w stanie Nowy Jork, wzrósł do poziomu 7.84. Był to wynik sporo lepszy zarówno od ujemnego wyniku z poprzedniego miesiąca, jak też od prognoz. Indeksy giełdowe w USA od początku sesji były na plusie. Można by wnioskować, iż pomimo lepszych danych, rynek oczekuje, iż do zakończenia QE3 ciągle jest daleko. Od rana natomiast, konsekwentnie zyskiwał na sile jen japoński.

Do jutra nic niestety na rynkach się nie zmieni, gdyż najważniejsze w tym tygodniu jest środowe posiedzenie Fed. Nie mniej jednak dziś o 11:00 opublikowany zostanie odczyt indeksu ZEW z Niemiec. Oczekuje się poprawy nastrojów i wzrostu indeksu do poziomu 38 pkt. Z USA natomiast napłyną dane o tamtejszym rynku nieruchomości.

Nie udał się rynkowi USD/PLN atak na poziom 3.30. Dolar zatrzymał się dokładnie na środkowej linii kanału wzrostowego i wrócił na wysokość 3.17. Tutaj znajduje się natomiast dolna linia wspomnianego kanału wzrostowego, więc teoretycznie jest to idealne miejsce do odbicia. Niepokój budzi jednak fakt, iż na 3.13 i 3.11 znajdują się ważne poziomy wsparcia, które rynek może chcieć wypróbować. Tak czy inaczej odbicie jest możliwe, choć może być tylko pułapką, zakończoną szczytem w okolicy 3.25. Należy obserwować charakter ruchów, jakie będą teraz miały miejsce na tym wykresie. Zdradzi nam to intencje uczestników rynku.

Sylwester Majewski

 

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.