Komentarze dzienne Wszystkie

Obawy powiększyły spadki

Po wtorkowym, przejściowym umocnieniu euro nie ma już śladu. W środę wspólna waluta wyraźnie już traciła, a dolar rósł w siłę. Do coraz częstszych obaw o przyszłość światowej gospodarki doszły wczoraj nowe, za sprawą słabszych informacji z Chin.

W USA tymczasem, wzrostowi uległ deficyt w handlu zagranicznym. Odnotowane w czerwcu 49.9 miliarda dolarów, to najwyższy poziom od października 2008. Wpłynie to zapewne na obniżenie PKB w drugim kwartale.

Ilość nowych podań o zasiłki, spadła w ostatnim miesiącu w Wielkiej Brytanii o 3 800. To spadek nieco mniejszy niż oczekiwano tego na rynku. Funt traci już trzeci dzień, głównie za sprawą obaw wyrażonych ostatnio przez Bank Anglii.

Eurodolar odnotował wczoraj potężne spadki. Pokonany został poziom 1.30, a potencjał spadków wydaje się jeszcze niewyczerpany. Poważniejsze wsparcie znajduje się bowiem dopiero na wysokości 1.2750. Wskaźnik RSI daje jednak szanse na uspokojenie sytuacji na obecnych poziomach. Należałoby więc wstrzymać się z zajmowaniem krótkich pozycji i zaczekać na ewentualne odbicie, w okolicach poziomu 1.275. Oporem jest poziom 1.3 oraz 1.33.

Sylwester Majewski

Comments