Komentarze dzienne

Próba sił na eurodolarze

Środa przyniosła nam pogorszenie nastrojów na rynku euro. Ciągle traciły giełdy – tym razem również amerykańskie. Złoto odzyskało nieco sił, podczas gdy mocnej przecenie uległ rynek ropy. Tracił też polski złoty.

Zapowiadany wczoraj raport z posiedzenia Banku Anglii nie zaskoczył rynku. Bezrobocie na wyspach wzrosło jednak do poziomu 7.9%. Niewiele lepiej dzieje się chyba na kontynencie, gdyż członek EBC, Jens Weidemann, nie wykluczył dalszych obniżek stóp procentowych. Takie słowa w ustach „jastrzębia” musiały wywołać spadki na euro. Rynek EUR/USD momentalnie spadł o blisko 100 pipsów, do poziomu 1.30.

Dziś rozpoczyna się spotkanie przedstawicieli G20. Komentarzy politycznych może być więc nieco więcej, niż normalnie. Na oku warto też mieć wybory prezydenta we Włoszech i Hiszpanię, wraz z odbywającą się tam aukcją obligacji. Oprócz tego poznamy wyniki amerykańskich spółek, w tym Nokia, Google i IBM.

Wczorajsze spadki na rynku eurodolara są pierwszym negatywnym znakiem dla byków. Atak na poziom 1.32 został odrzucony. W ślad za tym zdarzeniem nie idzie jednak jak do tej pory żadna kontynuacja, więc te spadki wcale nie musiały zachwiać równowagi na rynku. Euro próbuje utrzymać się ponad poziomem 1.30. Tak naprawdę dopiero zejście poniżej 1.27 przekreśli szanse byków na powrót do wzrostów. Opór mamy na 1.32 i w okolicach 1.35.

Sylwester Majewski

Comments