Komentarze dzienne

Świąteczne spowolnienie

Pierwszy dzień funkcjonowania banków na Cyprze spowodował odwilż na rynkach. Atmosfera uległa nieznacznej poprawie. Euro odbiło się od dna. Zyskiwała też większość światowych indeksów giełdowych.

Otwarcie banków po kilkudniowej przerwie, nie spowodowała zamętu na Cyprze. Wbrew niektórym obawom przed bankami nie stały gigantyczne kolejki. Wszystko odbywało się dość sprawnie, choć ze względu na narzucone limity klienci mieli ograniczone możliwości wypłat. Rynek odetchnął – przynajmniej na chwilę.

Dziś Wielki Piątek. Aktywność inwestorów będzie dziś malała – wiele giełd i rynków jest dzisiaj zamkniętych. W przypadku rynku polskiego można wręcz oczekiwać zamykania pozycji, które rozpoczęło się już wczoraj. W poniedziałek bowiem instytucje finansowe w Polsce będą zamknięte. Na rynku walutowym można spodziewać się dziś większych spreadów, ze względu na mniejszą płynność.

Wyraźne wzrosty miały miejsce w ostatnich dniach na rynku ropy. Na wykresie widzimy, iż rynek zbliżył się do górnego ograniczenia zawężającej się konsolidacji. Są to okolice wysokości 98. Jeśli zostanie pokonana, to nieunikniony będzie test poziomu 100, stanowiącego następną barierę. Naturalne wsparcie dla tego rynku to obszar 92-94. Byki mają tymczasowo przewagę, gdyż dopiero powrót poniżej 90 przechyli szalę na korzyść niedźwiedzi.

Sylwester Majewski

 

Comments