Komentarze dzienne

Czy poziom 1.30 utrzyma się?

Środa była dniem stabilizacji na rynkach walutowych. Główne pary szukały dla siebie miejsca poruszając się w horyzoncie, z którego pod koniec dnia euro próbowało się wybić. Prezesi banków centralnych ponownie zachwalali swe dokonania.

Wczoraj po raz kolejny swój raport przedstawiał Ben Bernanke. Ponownie zachwalał politykę FED, tym razem robiąc to chyba jeszcze dobitniej niż we wtorek. Rynkom akcji w USA chyba to wystarczyło, gdyż wzrosty na parkietach były duże. W podobnym tonie wypowiadał się o polityce EBC Mario Draghi, podczas odczytu w Monachium.

Dzisiaj również będą miały miejsce wystąpienia ważnych osobistości – choćby viceszefa Fed. W centrum uwagi będą jednak zapewne dane o amerykańskim PKB, jakie otrzymamy o 14:30. Oprócz tego mamy też kilka istotnych publikacji ze strefy euro oraz odczyt indeksu Chicago PMI z USA.

Eurodolar zbliżył się w ostatnich dniach do psychologicznej bariery na 1.30. Jest to idealne miejsce do odbicia, ale to wcale nie musi być koniec spadków. Ewentualne odbicie napotka na opór tuż przy wysokości 1.3350. Jeśli spadki mają być kontynuowane, to istotne wsparcie znajduje się dopiero na wysokości 1.2750. Zarówno wskaźnik RSI jak i MACD wskazują na co najmniej trend boczny, z perspektywą dalszych spadków.

Sylwester Majewski

Comments