Komentarze dzienne

Rynek AUD/USD w horyzoncie

Wtorek niewiele odbiegał atmosferą od spokojnego poniedziałku. Eurodolar nieznacznie zyskiwał na sile. Zamieszanie zagościło na rynku jena, który ostatecznie umocnił się. Giełda w Warszawie odnotowała spadki.

Wspominałem we wczorajszym komentarzu o wojnach walutowych. Sporo zamieszania powstało wokół tego tematu nieco później. Oświadczenie grupy G7 zostało źle odczytane przez rynki i ostatecznie trzeba było je wyjaśnić ponownie. Grupa jest zaniepokojona osłabianiem się jena i ten komentarzy wpłynął na jego późniejsze umocnienie. Zupełnie bez reakcji przeszło natomiast wystąpienie Obamy.

Dziś o godzinie 11:00 poznamy dane o produkcji przemysłowej w strefie euro. Nieco później występować ma publicznie szef Banku Anglii, Mervyn King. Trzydzieści minut po czternastej poznamy dane o sprzedaży detalicznej w USA oraz informacje o cenach w imporcie i eksporcie.

W klasycznym trendzie bocznym znajduje się od wielu miesięcy rynek AUD/USD. Konsolidację wyznaczają poziomy 1.06 i 1.0150. Dolar australijski odbił się pod koniec stycznia od górnego ograniczenia i zmierza w kierunku dolnej strefy. Zanim do niej dotrze, możliwe są próby powrotu w górę. Powstrzymywać je próbowałby wtedy poziom 1.0475. Wskaźnik RSI znajduje się w trendzie spadkowym i dopóki nie powróci ponad poziom 50, przewagę będą miały niedźwiedzie.

Sylwester Majewski

 

Comments