Komentarze dzienne

Kolejne dane i FED

Na dzień przed finałem posiedzenia Fed, euro zyskiwało do dolara, osiągając najwyższy poziom od 14 miesięcy. Umocnieniu uległ również polski złoty. Publikowane za oceanem dane miały mieszany charakter.

Spadek zaufania konsumentów(Conference Board) i oczekiwana poprawa na rynku nieruchomości(SP Case-Schiller) nie miały wczoraj tak dużego wpływu na rynki, jak oczekiwanie na Fed. Powszechnie uważa się, iż gdy Europejski Bank Centralny zmierza ku wycofywaniu się z dotychczasowej polityki, Fed będzie utrzymywał swoją „prasę drukarską” jeszcze przez jakiś czas. Dolar traci więc do wspólnej waluty – eurodolar ocierał się wczoraj o psychologiczną barierę na 1.35. Czy Fed rozczaruje dziś wieczorem inwestorów?

Zanim się tego dowiemy, na rynek trafi dziś sporo ważnych danych. O godzinie 11:00 poznamy kolejne publikacje na temat nastrojów w strefie euro. Kilka godzin później, raport ADP z USA odkryje nam rąbka tajemnicy na temat stanu rynku pracy i wprowadzi w oczekiwanie na piątkowe dane Non-farm Payrolls.

Po kilkunastu dniach spadków, swojego dna szuka rynek GBP/USD. Funt zbliżył się do dolnego ograniczenia kanału spadkowego i będzie miał szansę na lokalne odbicie. Co prawda pierwsze poziome wsparcie jest dopiero na 1.5630, więc możliwe jest zejście jeszcze niżej, lecz korekta powinna być gdzież za rogiem. Oporem dla ewentualnego odbicia będzie średnia z 200 dni na 1.59, a później poziom 1.60.

Sylwester Majewski

Comments