Komentarze dzienne Wszystkie

Para USD/CHF szuka wsparcia

Wygląda na to, iż potencjał korekty chwilowo się wyczerpał. Euro nie zyskiwało już wczoraj na sile, co nie znaczy, że wzrosty nie powrócą za kilka dni. Opublikowane za oceanem dane, miały mieszany charakter.

Produkcja przemysłowa wzrosła w USA, w maju, o 1.2%. Wynik był nieco lepszy od prognoz i był to już dziesiąty wzrost, w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy. W ujęciu rocznym, produkcja zwiększyła się o 7.6%.

Gorzej wypadły natomiast dane z rynku nieruchomości. W maju, ilość rozpoczętych prac budowlanych spadła o 10%. To największy spadek od marca 2009. Najbardziej ucierpiał segment domków jednorodzinnych, gdzie zmiana wyniosła aż 17.2%.

Dość intensywnie tracił ostatnio rynek USD/CHF. Po zejściu poniżej 1.15 testowane jest wsparcie na wysokości 1.1250. Prawdopodobnie, nastąpią tu próby odwrócenia spadków. Oporem będzie wtedy ponownie poziom 1.15. Co się stanie na tej wysokości nie jest jeszcze jasne, ale możliwa będzie druga fala wyprzedaży. Czas pokaże, jak się będzie zachowywał rynek w tych okolicach.

Sylwester Majewski

Comments