Decyzja w przyszłym tygodniu


Sesja wtorkowa przebiegała głównie w atmosferze wyczekiwania, na poziomach zbliżonych do poniedziałkowych. Inwestorzy czekali na wieczorne słowa Bernanke oraz wynik posiedzenia Eurogrupy. Tracił ponownie polski złoty oraz jen.

Komentarza ze strony Eurogrupy inwestorzy nie doczekali się jednak. Dziś nad ranem dowiedzieliśmy się jedynie, iż negocjacje ws. pomocy dla Grecji odłożone do poniedziałku. Kwestia przydzielenia pomocy wydaje się przesądzona, aczkolwiek oficjalne potwierdzenie z pewnością uspokoiłoby rynki. Natomiast szef Fed przyznał, iż bezrobocie w USA jest za wysokie, a klif fiskalny stanowi zagrożenie.

Dziś mamy ostatni dzień handlu przed amerykańskim Świętem Dziękczynienia, więc jeśli na rynku ma się coś dziać, to raczej dziś. Piątek również może być spokojny. Z danych jakie warto obserwować wymieńmy dane z amerykańskiego rynku pracy(14:30), nastroje publikowane o 15:55. O godzinie 16:00 poznamy natomiast wartość indeksu wskaźników wyprzedzających.

Coraz niżej układają się minima, na wykresie pary GBP/USD. Tym samym, droga jaką musiałyby przebyć byki aby odwrócić tendencję jest jeszcze dłuższa – aktualnie kluczową barierą jest poziom 1.62, choć wcześniej jest jeszcze opór na 1.60. Spadek poniżej 1.5750 może oznaczać powrót na 1.55. Wskaźnik RSI zbliżył się do linii spadkowej oraz poziomu 50, które stanowić będą barierę oporu.

Sylwester Majewski

 

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.