Złoty w konsolidacji


Kilka pozytywnych komentarzy sprawiło, iż poniedziałek był dniem zwiększonego apetytu na ryzyko. Kwestie porozumienia w sprawie klifu fiskalnego w USA oraz pomocy dla Grecji uspokoiły rynki. Jedynie obniżenie ratingu dla Francji zakłóciło ten obraz.

Grecja ma otrzymać w grudniu 44 mld euro pomocy. Taką wiadomość podał wczoraj Reuters. Choć była to informacja pozytywna, spotyka się opinie, iż w przyszłym roku Grecja może jednak wyjść ze strefy euro. Nikt nie chce jednak zawirowań przed zbliżającymi się wyborami w Niemczech.

Wczorajszą sielankę przerwała dopiero wiadomość o obniżeniu ratingu Francji przez agencję Moody’s. To już druga z trzech największych agencji, która zdecydowała się w tym roku na taki krok. Dziś w nocy Bank Japonii pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Około godziny 10:00 poznamy natomiast wyniki aukcji hiszpańskich bonów skarbowych.

Wyraźnie zyskiwał wczoraj na sile polski złoty. W przypadku USD/PLN mieliśmy w ostatnim miesiącu do czynienia z konsolidacją w obrębie kanału spadkowego. Kilka dni temu nastąpiło odbicie w dół, od górnego ograniczenia tego kanału. Pokonano też średnią z 200 dni. Wsparcia mamy na 3.20 oraz 3.1. Jeśli nastąpi też załamanie na wykresie RSI, to dojdzie zapewne do kolejnych spadków w kierunku dolnego wsparcia. Do wyjścia górą z konsolidacji potrzebne byłoby zamknięcie powyżej poziomu 3.38.
Sylwester Majewski

 

Comments

  1. Nie ma jeszcze komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.