Komentarze dzienne

Sygnał sprzedaży – jak wiarygodny?

Piątkowe spadki na eurodolarze doczekały się wczoraj kontynuacji. Rynek jako całość zdawał się jednak wstrzymywać z decyzjami przed wyborami w USA. Na sile tracił wczoraj polski złoty – straty odrabiał rynek ropy.

Publikacja słabych danych z Hiszpanii, okazała się pretekstem do wyprzedaży na rynku EUR/USD. Inwestorzy nie wytrzymali najwyraźniej napięcia. Teoretycznie doszło do powstania sygnału sprzedaży, jednak ostatnie dwa miesiące uczą nas, iż niczego nie można być pewnym.

Dzisiejszy poranek rozpoczął się małym zaskoczeniem, gdyż bank centralny Australii pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Inwestorzy oczekiwali jednak obniżki. Dziś ważnych publikacji już nie będzie. Wszyscy żyją wyborami w USA, których wyniki możemy poznać już jutro rano. Szanse są wyrównane, więc rynki trzymane będą w niepewności do ostatnich godzin.

Do wczorajszego wybicia na eurodolarze można podchodzić z rezerwą. Od strony technicznej, wszystko wygląda jednak na scenariusz spadkowy. Rynek wyłamał się dołem z bocznej konsolidacji, nastąpiło zamknięcie poniżej średniej z 200 dni a wskaźnik RSI zszedł poniżej poziomu 50. Teoretycznie celem jest teraz poziom 1.25 – teoretycznie, ponieważ ciągle czekamy na wyniki wyborów w USA, które mogą wszystko wywrócić do góry nogami.

Sylwester Majewski

 

Comments