Komentarze dzienne

EUR/GBP testuje średnią

Piątkowa sesja zakończyła wzrostowy tydzień dla euro. Powstałe świeczki sugerować jednak mogły lokalny szczyt. Poniedziałek wyglądał na potwierdzenie tej tendencji. Fakt, iż w USA mieliśmy wczoraj święto, każe zachować jednak ostrożność.

Dzień Kolumba obchodzony był w tym roku w USA 8 października. Choć rynek akcji pracuje wtedy normalnie, to jednak rynek obligacji jest zamknięty. Wczorajsze ruchy mają więc ograniczoną wymowę i dopiero dziś możemy sprawdzić, jakie nastroje i plany mają amerykańscy inwestorzy.

Obecny tydzień nie będzie obfitował w wiele ważnych publikacji makroekonomicznych. Sporo jednak będzie się dziać w strefie euro. Trwają rozmowy europejskich ministrów finansów, a w środę europarlament będzie debatował w sprawie propozycji dotyczących unii bankowej. Walutą w centrum uwagi będzie niewątpliwie euro – dobre dane z USA zejdą chyba na drugi plan.

Rynek EUR/GBP usilnie dążył w ostatnich dniach, do ponownego testu poziomu 0.81. Na tej wysokości biegnie też średnia z 200 dni. Wyraźne zamknięcie ponad tą barierą, może być wstępem do większych wzrostów, gdyż na wykresie można doszukiwać się odwróconej formacji RGR. Kolejnymi oporami są poziomy 0.82 i 0.83. Negatywnym znakiem będzie natomiast zamknięcie poniżej 0.79.

Sylwester Majewski

Comments