Komentarze dzienne

Czy to koniec korekty?

Wczorajsze decyzje banków centralnych nie przyniosły znaczących zmian na rynku. Decyzje były zgodne z oczekiwaniami. Eurodolar zdołał pokonać poziom 1.30 i wszystko wskazuje na to, iż będzie próbował kontynuować wzrosty.

W ślad za wczorajszymi decyzjami poszedł dziś w nocy Bank Japonii. Oprocentowanie pozostało na niezmienionym poziomie. Bank obniżył jednak swoje oczekiwania, co do tempa rozwoju gospodarczego w Japonii. Jen japoński nie zareagował specjalnie na dzisiejsze posiedzenie.

Wczorajsze dane z amerykańskiego rynku pracy, dotyczące ilości nowych wniosków o zasiłek, były niemal zgodne z prognozami. Środowy raport ADP był lepszy od oczekiwań, choć jego wartość prognostyczna w ostatnim czasie była niewielka. Odczyt dotyczący ilości miejsc pracy w sektorze pozarolniczym(Nonafarm Payrolls) będzie więc dziś pilnie śledzony. Na uwagę zasługiwać też będą dane o zamówieniach fabrycznych w Niemczech, jakie otrzymamy w południe.

W ostatnich dniach obserwujemy duże umocnienie złotego względem dolara. Dolar odbił się w dół od średniej kanału spadkowego. Podobną sytuację mamy na wykresie wskaźnika RSI, który również nie może poradzić sobie z linią spadkową. Poziom 3.1, o ile nie zdarzy się coś nieprzewidywalnego, powinien być testowany w najbliższych dniach. Jeśli to wsparcie nie utrzyma się, to może dojść do testu poziom 3.0. Po drodze jest co prawda jeszcze małe wsparcie na 3.06, jednak ma ono znikomą wagę.

Sylwester Majewski

 

Comments