Komentarze dzienne

Rynki są tuż przy średniej

Ostatni tydzień minął pod znakiem korekty ruchów, wywołanych przez banki centralne tydzień wcześniej. Nawet piątek – ostatni dzień kwartału-nie przyniósł zmiany. Euro traciło na wartości niemal całą sesję.

Opublikowane w piątek dane z USA okazały się słabe. Indeks Chicago PMI spadł do poziomu 49.7 – czyli najniższego od września 2009. Indeks nastrojów Uniwersytetu Michigan odnotował nieznaczną poprawę, choć wynik był wciąż poniżej prognoz.

W tym tygodniu najważniejszymi wydarzeniami będą posiedzenia banków centralnych. Zaczniemy we wtorek rano, posiedzeniem Banku Australii. Środa to dzień polskiej rady polityki pieniężnej, natomiast czwartek to posiedzenia Banku Anglii oraz EBC. W piątek tymczasem, spotka się Bank Japonii.

Od strony technicznej jest szansa na przełamanie impasu w tym tygodniu. Jak widzimy na wykresie USD/CHF, dolar zbliżył się do linii górnego ograniczenia kanału spadkowego. Wskaźnik RSI natomiast dotarł do poziomu 50. Są to miejsca potencjalnego odbicia w dół. Tak jednak być nie musi – wskaźnik RSI wciąż ma trochę miejsce i może rosnąć, w kierunku swojej linii spadkowej. Wszystko dzieje się na wysokości średniej z 200 dni. Zamknięcie poniżej 0.9350 będzie na rękę niedźwiedziom. Byki natomiast, potrzebują zamknięcia ponad 0.95.

Sylwester Majewski

 

Comments