Komentarze dzienne

Niepokojący sygnał na wykresie

Wtorek był bardzo nerwowym dniem na rynku forex. Reakcja inwestorów na poszczególne wypowiedzi, odsłania charakter rynku. Nawet dane makroekonomiczne nie mają takiego wpływu, jak wypowiedzi polityków.

Zaraz po wczorajszych słabych danych z USA, rynki zareagowały na kolejne wypowiedzi nagłym ruchem w przeciwnym kierunku, aby zaraz potem cofnąć się na pozycje sprzed danych. Na wykresie dziennym eurodolara widzimy kilkudniowy marazm, więc ta nerwowość rynku doprowadzić może niebawem do większego ruchu cenowego.

Dziś rano opublikowane zostaną najnowsze dane dla indeksu PMI, z europejskiego sektora usługowego. Rynki powinny jednak już żyć czwartkowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. Można się spodziewać, iż zajmowanie pozycji rozpocznie się wcześniej, czyli już dziś.

Niepokojący sygnał pojawił się na wykresie EUR/USD. Wskaźnik RSI przełamał linię trendu wzrostowego. Zazwyczaj jest to zapowiedź zmiany trendu również na wykresie cen, choć w tym wypadku wszystko zależeć będzie od oceny najbliższego posiedzenia EBC. Jeśli wzrosty mają się utrzymać, to zaatakujemy jeszcze poziom 1.27. W przeciwnym wypadku czeka nas powrót na 1.24, a może nawet 1.23.

Sylwester Majewski

 

Comments