Analiza na wrzesień


Na wrzesień wybrałem dwa rynki. Aktualnie wiele wskazuje na to, iż funt może mieć się lepiej niż euro. Uwagę zwraca też  ogólna słabość dolara australijskiego. Dlatego też proponuję pary oparte na wspomnianych walutach.

 

EUR/GBP: spadki

W ostatnich dniach sytuacja funta brytyjskiego kształtowała się lepiej, niż euro. Zakładam więc spadki na tej parze. Poziom bezpieczeństwa jest dość blisko – tuż nad poziomem 0.80.  Jeśli rynek pokona wspomnianą wysokość i utrzyma się nad dnia, pokona tym samym linię trendu spadkowego. Obszaru docelowego szukamy w okolicy poziomu 0.78.

 

 AUD/USD: spadki

Dolar australijski mocno tracił w ostatnich dniach, względem wszystkich głównych walut. Podobnie było w przypadku AUD/USD. Spodziewam się więc jakiejś korekty spadków, która powinna się jednak zakończyć w okolicach 1.05. Obszaru docelowego szukamy tuż przy poziomie 1.00.

Sylwester Majewski

 

Comments

  1. #1 by Sylwester Majewski on Wrzesień 17th, 2012

    Niestety ale obie propozycje na wrzesień okazały się być nietrafionymi. Co prawda AUD/USD nie pokonał jeszcze obszaru zabezpieczającego w cenach zamknięcia, ale to zapewne kwestia czasu.

You must be logged in to post a comment.

  1. Nie ma jeszcze trackback贸w.