Komentarze dzienne

Tydzień dla Bernanke?

Piątkowe zakończenie tygodnia sugerować mogło początek wyczekiwanej korekty. Główne pary walutowe poruszały się pod koniec dnia w kierunku przeciwnym, do tego który zarysowały w ciągu całego tygodnia.

Trzeba pamiętać, iż był to tydzień dalszego osłabiania się euro. Rynek eurodolara pokonał minimum z czerwca, jednak panicznej wyprzedaży nie było. Brak dużej presji sprzedażowej wykorzystały byki, doprowadzając do wyraźnego w skali dziennej odbicia. Czy to jednak na pewno trwała zmiana?

Uwaga inwestorów po raz kolejny przenosi się w przyszłość. Tym razem za wydarzenie tygodnia uważa się przemówienie Bernanke, który ma dzielić się przed kongresem swoimi spostrzeżeniami co do stanu amerykańskiej gospodarki. Wtorek i środa powinny być więc tymi dniami, kiedy to inwestorzy oczekiwać będą jakiś wskazówek co do trzeciej odsłony „pompowania” dolara do systemu(QE3).

Walutą która najwięcej zyskała w piątek do dolara był funt brytyjski. Rynek GBP/USD zakończył dzień mocno ponad poziomem 1.55, tworząc zasłaniającą poprzednie słupki, białą świecę. To pozytywny znak. Z drugiej jednak strony, wskaźnik RSI nie pokonał jeszcze swojej linii trendu spadkowego. Do pełni szczęścia byki potrzebują tego. O ile nie nastąpi powrót poniżej 1.55, to możliwa będzie próba ataku na obszar 1.5650-15700. Wsparcia mamy na 1.5650 oraz 1.57.

Sylwester Majewski

Comments